Zajęcia dla dzieci

Gordonki


Zajęcia polegają na stymulowaniu rozwoju muzycznego dziecka głównie za pomocą śpiewu. Ich głównym celem jest rozwój zdolności muzycznych i kształtowanie języka muzycznego, a za ich pomocą wspieranie wszechstronnego rozwoju dziecka. Zajęcia odbywają się w formie śpiewanek i rytmiczanek – dzieci poprzez zabawę poznają melodie w różnych skalach modalnych czy proste i skomplikowane rytmy. Ważne, by dziecko miało pełną swobodę ruchu, stąd to dorośli mają podążać za jego ruchem, nie zmuszając go do siedzenia w miejscu. Tym bardziej, że pierwsze lata życia malucha to najlepszy, a zarazem najważniejszy, czas na naukę języka muzycznego.
Na zajęciach gordonowskich wzbogacany jest słownik słuchowy dziecka, rozwijana wrażliwość słuchowa, kształtowany głos, doskonalone umiejętności śpiewania, podejmowania różnych działań, współdziałania z innymi, naśladowania i wywoływania reakcji ruchowych. Faktem jest bowiem, że dziecko, które od pierwszych miesięcy swojego życia ma kontakt z muzyką, pełniej się rozwija, szybciej reaguje na bodźce zewnętrzne oraz ma lepszy kontakt ze światem.

Sensoplastyka to nic innego jak „jadalna piaskownica”. Na zajęciach lepimy, przesypujemy, wąchamy, zgniatamy, malujemy, ale przede wszystkim kreatywnie się bawimy i brudzimy. Produkty z jakich korzystamy są w 100% jadalne, dlatego ważne jest, by Rodzice poinformowali nas wcześniej o ewentualnych alergiach swoich Maluszków.  Na zajęcia zabieramy ze sobą zamienne ubranie dla dziecka i dla siebie oraz klapki, by móc swobodnie poruszać się poza strefą zabawy.

Zajęcia dla dzieci w wieku 6mcy – 3 lata

Niebawem przedszkole

Niebawem Przedszkole to dwugodzinne zajęcia adaptacyjne przygotowujące dziecko do roli przedszkolaka. Zajęcia te skierowane są dla dzieci, które jeszcze nie uczęszczają do przedszkola, a bardzo potrzebują kontaktu i zabawy z innymi dziećmi oraz są już gotowe do pozostania na zajęciach bez rodziców. Na zajęciach będziemy wykorzystywać pomoce i materiały, które wspierają małą i dużą motorykę, rozwijają kreatywność i wyobraźnie oraz pobudzają harmonijny rozwój dziecka. Na każdym spotkaniu będzie czas na pracę plastyczną, zajęcia ruchowe, śpiewanie piosenek, wspólną zabawę oraz drugie śniadanie.

Prosimy o przyniesienie lunch box ze śniadaniem dla dziecka.

Zajęcia dla dzieci w wieku 2 – 4 lata

Logorytmika

Logorytmika to forma zajęć łącząca w skuteczny sposób rytmikę z terapią logopedyczną. Celem zajęć jest oddziaływanie  kompleksowe na sferę słuchową, słuchowo-ruchową i ruchową Twojego Dziecka. Po przez ćwiczenia słowno-ruchowe usprawnimy oddech, narządy mowy i fonację.  W oparciu o ćwiczenia muzyczno-ruchowe wykształcimy prawidłowe poczucie rytmu i tempa, ekspresji w muzyce. Będziemy kształtować szybką reakcję ruchową na sygnały słowne, dźwięk, ciszę. Swobodny, niewymuszony ruch Dziecka jest obok muzyki podstawowym motywem ćwiczeń. Takie założenia umożliwiają realizację zajęć logorytmicznych ze wszystkimi dziećmi, bez względu na ich poziom intelektualny, ruchowy czy stopień rozwoju muzycznego. Zajęcia dzięki temu umożliwiają każdemu Dziecku usprawnianie tzw. dużej motoryki,  wpływają na rozwój intelektualny oraz społeczny.

Zajęcia dla dzieci w wieku 2 – 3 lata

Sensoranki

Zapraszamy na zajęcia wspomagające rozwój psychomotoryczny dziecka z elementami metody integracji sensorycznej (terapii SI), korekcji wad postawy oraz elementami mnemotechnik. Zajęcia są oparte na grach i zabawach rozwijających holistycznie dziecko.  Kształtujemy zdrowe ciało, otwarty umysł oraz wolicjonalne cechy charakteru takie jak zdyscyplinowanie, odwaga, pewność siebie.  Naszym celem jest wdrożenie odpowiednich nawyków regularnej aktywności u dzieci. W każdym dziecku jest potrzeba do aktywnego spędzania czasu, tylko należy ją pielęgnować.


Zajęcia dla dzieci w wieku 2 – 3 lata

Kreatywne popołudnia

Na zajęciach przeniesiemy się do magicznych krain baśniowych, poznamy Misia Uszatka, zbudujemy miasto, stworzymy teatrzyk, zaprojektujemy plansze gry, w którą później będziemy grać. Tradycje świąteczne i ważne daty nie będą nam już obce- stworzymy kartki dla bliskich, stroiki na stół, laurki dla Babci i Dziadka i wiele innych.
Nasze plastyczne spotkania nie tylko nauczą dzieci skupienia, ale również, a może przede wszystkim, pobudzą dziecięcą wyobraźnie, pozwolą na kreatywność i samodzielność.

Zajęcia dla dzieci w wieku 2,5 – 4 lata

Matfrajda

MatFrajda – warsztaty matematyczne dla uczniów szkoły podstawowej. Na zajęciach rozwijamy zdolności matematyczne i logiczne. Przez zabawę i gry matematyczne, uczymy wykorzystania matematyki w życiu codziennym, uzupełniamy i poszerzamy wiedzę zdobytą w szkole.
MatFrajda to przyjazny program nauczania matematyki dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Wspieramy dzieci w nauce i rozwijamy talenty matematyczne. Dzięki MatFrajdzie dzieci lubią matematykę, samodzielnie odrabiają zadania domowe, pokonują trudności i odnoszą sukcesy. Program zawiera i rozszerza podstawę programową nauczania matematyki w przedszkolu i szkole. Zajęcia prowadzimy w małych grupach rówieśników (4-9 os.)

 

Roboriders – robotyka Lego

Na zajęcia z Robotyki dzieci budują roboty z klocków LEGO rozwijając przy tym umiejętności techniczne, a następnie programują je ucząc się przy okazji logiki programowania i myślenia analitycznego. Nasze zajęcia to nie tylko dobra zabawa ale również poznawanie przez dzieci podstawowych pojęć z zakresu robotyki i programowania.

 

Muzograjki

Nie ma nic piękniejszego niż wspólnie spędzony czas z maleństwem przy dźwiękach muzyki. Jeśli widzisz, że Twoje dziecko reaguje na muzykę, przyjdź i pobaw się razem z nami! Będziemy śpiewać proste piosenki, które rozwijają słuch wewnętrzny, muzykalność i pewność siebie. Wraz z Rodzinką Misiów poznamy świat rytmów. Posłuchamy też najpiękniejszej muzyki klasycznej i pogramy na różnych instrumentach perkusyjnych. Na końcu zajęć nasze cudowne panie nauczycielki wyciągną ze swych magicznych futerałów instrumenty, na których dadzą Wam mały popis swoich umiejętności. W ten sposób dzieci będą miały niepowtarzalną okazję, usłyszeć muzykę na żywo. Pracujemy zgodnie z najnowszą wiedzą na temat rozwoju dzieci w oparciu o międzynarodową metodę Colourstrings.

Pierwsze kroki

Każde dziecko jest muzykalne i większość dzieci może nauczyć się gry na instrumencie. Idealnym początkiem przygody z muzyką są zajęcia umuzykalniające, na których dzieci dużo śpiewają, grają na prostych instrumentach, czytają uproszczony zapis rytmiczny i słuchają klasyki. Bazując na autorskich piosenkach Colourstrings, uczymy się czysto śpiewać, kształcimy słuch wewnętrzny i ruszamy się przy muzyce. Dzieci mają okazję usłyszeć „dorosłe” instrumenty na żywo, a nawet spróbować na nich zagrać. Przygotowujemy dzieci do nauki gry na instrumencie w przyszłości.
Na koniec każdego semestru organizujemy lekcje pokazowe dla rodziców. Dzieci prezentują wtedy swoje ulubione piosenki i zabawy. Jest to idealna okazja do porozmawiania z nauczycielem o predyspozycjach dziecka do gry na instrumencie.
Pracujemy zgodnie z najnowszą wiedzą na temat rozwoju dzieci w oparciu o międzynarodową metodę Colourstrings. Jeśli chodziliście kiedyś na gordonki – Pierwsze Kroki w Muzyce są ich najlepszą kontynuacją!

Zajęcia dla dzieci w wieku 3 – 6 lat